Strefa Linux – Misja Strony

Korzystanie z urządzeń z systemem Windows lub Mac na pierwszy rzut oka wydaje się bardziej przyjazne i intuicyjne. Być może 15 lat temu takie stwierdzenie miało sens, obecnie jest to echo przeszłości. Linux dogonił (a w niektórych aspektach wyprzedził) inne systemy operacyjne i z pełną świadomością stwierdzam, że obecnie nadaje się on do biura, do domu a także do zadań specjalnych. Dzięki licencji GNU/GPL system jest dostępny dla każdego – do użytku prywatnego jak i komercyjnego. Strefa Linux chce dorzucić swoją cegiełkę poszerzając świadomość użytkowników o systemie Linux poprzez słowo – mówione i pisane. Dokładne instrukcje krok po kroku pozwolą na skonfigurowanie każdego elementu systemu, natomiast poradniki wideo udowodnią jak prosty w obsłudze jest system Linux.

Wolne oprogramowanie

Pierwszą i najważniejszą misją przyświecającą Strefie jest szerzenie idei wolnego oprogramowania. Setki programistów z całego świata oferuje swój czas w służbie społeczeństwu poprzez rozwijanie wolnego oprogramowania. Jego największą zaletą jest to, że jest NASZE, wspólne – każdy może z niego skorzystać, każdy może dołożyć cegiełkę do jego rozwoju. Nie jest ono w rękach wielkich korporacji, a dzięki temu nasze dane są bezpieczne. W czasach, gdy informacja staje się warta więcej niż twarda waluta jest to niezmiernie ważne. Dzięki systemom Linux nie jesteś uzależniony od decyzji pojedynczych osób zarządzających największymi firmami informatycznymi.

Rozwój małych podmiotów

Najczęściej słyszymy newsy o wielkich koncernach, lecz to właśnie małe, lokalne podmioty napędzają gospodarkę. Często na drodze do rozwoju stoją wysokie koszty licencji na oprogramowanie. Zbierając kwoty potrzebne na zakup systemu, oprogramowania biurowego, pakietów za usługi pocztowe oraz dodatkowe programy (np. księgowe) okazuje się, że możliwe byłoby stworzenie dodatkowego stanowiska pracy lub zakup dodatkowego sprzętu. Korzystanie z wolnego oprogramowania staje się zatem szansą na rozwój sprawiając, że więcej zasobów zostaje w przedsiębiorstwie.

Poszerzanie horyzontów

Linux to także rozwój, zdobywanie nowej wiedzy. Dzięki pracy z systemem Linux uczymy się wykorzystywania zasobów w jak najlepszy sposób oraz dostosowywania narzędzi do postawionych celów. Praca z systemem Linux zawsze popycha użytkownika do nauki, poprawy swoich umiejętności i wyszukiwania optymalnych dróg do rozwiązywania zadań pojawiających się na drodze każdego dnia. Jest to przede wszystkim wolność w poszukiwaniu rozwiązań, gdyż użytkownika nie ograniczają żadne ramy wyznaczane przez korporacje.

Linux jest EKO

Systemy Linux posiadają doskonałą optymalizację a przez to pozwalają na wygodną pracę nawet na starszym sprzęcie. Komputery, które nie są w stanie działać poprawnie z najnowszymi komercyjnymi systemami operacyjnymi pracują wydajnie pod kontrolą systemów Linux jeszcze przez długie lata. Pozwala to na dłuższą eksploatację sprzętu i niweluje ilość elektrośmieci trafiających na wysypiska. Dziesiątki możliwych kombinacji dystrybucji i interfejsów graficznych sprawiają, że nawet najstarsze sprzęty mogą zyskać drugie życie.

Dla zespołu “Strefy Linux” system jest czymś więcej, niż motorem napędowym dla sprzętu. Jest symbolem wolności, niezależności, chęci walki o lepsze jutro, chęci rozwoju i kształcenia oraz niezależności finansowej od wielkich korporacji. Dołącz do nas i bądź wolny dzięki Linuxowi!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *